Turizmde Patlama Yaşanıyor: 20 Bin Euro'luk Yerler Doldu

Antalya Belek'teki bir otelin genel müdürü, 2 bin eurodan başlayıp 20 bin euroya kadar gecelik fiyatı olan villaların bile bayram döneminde tamamen dolduğunu açıkladı.

Turizmde Patlama Yaşanıyor: 20 Bin Euro'luk Yerler Doldu

16 Temmuz günü mesai bitimiyle başlayan ve 25 Temmuz günü sona erecek Kurban Bayramı tatilinde, son yılların en büyük iç turizm hareketliliği görülüyor. Pek çok turizm bölgesinde oteller yüzde 100 doluluğa ulaşarak 15-20 gün öncesinden satışlarını kapattı. Buna rağmen günde onlarca talep almaya devam ettiklerini dile getiren turizmciler, bunlara üzülerek olumsuz yanıt vermek zorunda kaldıklarını aktardı.

TAMAMEN DOLDULAR

Lüks tatil merkezi Belek bölgesinde ise otellerin şu an yüzde 80'in üzerinde dolu olduğunu belirten bir otelin genel müdürü Ali Kızıldağ da doluluğun sosyal mesafe ve pandemi kurallarına aykırı olacağından dolayı hem Covid önlemleri hem de verilecek hizmet kalitesi açısından belirli düzeyde odaları boş bıraktıklarını dile getirdi. Bu Kurban Bayramı'nda geçen yıllara göre çok daha yoğun talep aldıklarını belirten Kızıldağ, otel olarak 2 bin eurodan başlayıp 20 bin euroya kadar gecelik fiyatı olan villaların bile bayram döneminde tamamen dolduğunu belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 08:30

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER