Ümraniye'de 'Navigasyon' Kazası: Merdivenli Sokağa Giren Araç Takla Attı

Ümraniye'de, navigasyon uygulamasına uyan sürücü merdiven bulunan sokağa girdi ve otomobil takla attı. Sürücü, kazadan yara almadan kurtuldu.

Ümraniye'de 'Navigasyon' Kazası: Merdivenli Sokağa Giren Araç Takla Attı

Kaza, dün akşam saat 19.00 sıralarında Armağanevler Mahallesi Gürsel Sokak'ta yaşandı. Osman Karaoğlan, 41 EJ 310 plakalı otomobili ile cep telefonundaki navigasyon uygulamasının yönlendirmesiyle yol olarak görünen Başak Sokak'a girdi.

Sokaktaki merdivenleri fark edemeyen Osman Karaoğlan'ın kullandığı otomobil, taklalar atarak duvara çarptı. Karaoğlan şans eseri kazadan yara almadan kurtuldu. 

Yaşadıklarını dile getiren sürücü Osman Karaoğlan, "Üst sokaktan gelirken navigasyon bana sağa dönüş gösterdi. Yani burayı yol olarak gösterdi. Ben de sağa döndüm. Döndükten sonra merdivenli bir yol görüyorsunuz zaten burası. Takla ata ata aracımla beraber inmeye başladım. En son duvara çarpıp durdum. Aracın içinde kafamı korudum bir şey olmasın diye. Sonra camdan çıkmaya çalıştım kendi başıma. Allah'a şükür burnum kanamadan çıktım. Ama sokak olarak gözüküyordu. Herhangi bir girilmez ibaresi de yok" ifadesini kullandı. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 11:20

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER