Üniversite Öğrencisi, Babasını Öldürdü

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde 21 yaşındaki üniversite öğrencisi B.Ç.,  annesine şiddet uyguladığını iddia ettiği babası Ömer Sedat Ç.'yi (47) öldürdü. 

Üniversite Öğrencisi, Babasını Öldürdü

Olay, Başakşehir 1. Kısım Mahallesi'nde geçtiğimiz salı günü akşam saatlerinde meydana geldi. Plastik işletmeciliği yapan Ömer Sedat Ç. evde uyuşturucu kullandıktan sonra eşi E.Ç. ile tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi ile Ömer Sedat Ç., eşine şiddet uygulamaya başladı. O sırada evde bulunan çiftin oğlu, sesleri duyunca odaya geldi. Babasının, annesine şiddet uyguladığını gören B.Ç. annesini kurtarmaya çalıştı. Babası Ömer Sedat Ç.'yi sakinleştirmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. 

Bunun üzerine B.Ç. evde bulunan silahla  bir el ateş etti. Başına kurşun isabet eden  Ömer Sedat Ç. olay yerinde yaşamını yitirdi. Üniversite öğrencisi B.Ç., olayda kullandığı silahla polis merkezine giderek teslim oldu. "Ayırmak için bir el ateş ettim" B.Ç. emniyetteki ifadesinde, babasının annesine şiddet uyguladığını görünce ayırmak istediğini ancak başarısız olduğunu belirterek, "Evde bulunan tabancayla ayırmak için bir el ateş ettim" dediği öğrenildi.

Anne E.Ç.'nin ise eşinin evde uyuşturucu kullandığını, kendisine şiddet uyguladığını, oğlunun ise babasını engellemek isterken ateş ettiğini söylediği bildirildi.

Kaynak: İHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER