Yeni Şafak Yazarı Beşer 'Kadınların Çalışması'ndan Yakındı!

Yeni Şafak yazarı Faruk Beşer, yazısında "şu andaki" iş hayatının İslami kurallara göre düzenlenmesinden yakınarak erkeğin karısının çalışmasına izin vermeyeceğini iddia etti.

Yeni Şafak Yazarı Beşer 'Kadınların Çalışması'ndan Yakındı!

"Kadının maaşı kimindir?" sorusuna Beşer, "Erkek, kendi görevlerini yerine getiriyor olduktan sonra karısının, bugünkü anlamda çalışan olmasına izin vermeyebilir, izin veriyorsa maaşına el koyamaz" şeklinde cevap verdi.


"Demokrasinin kaçınılmazı olan siyasi propaganda ve feminizm yaygarası bizim sesimizi çıkmadan boğuyor. Dindarlar bile kadının çalışmasını kaçınılmaz görüyorlar" ifadesini kullanan Beşer yazısında "İslam toplumu"nun kurallarından bahsetti ve şöyle dedi:


"Şu andaki toplumumuzda iş hayatı, kısaca sosyal siyaset söylediklerimize imkân vermeyecek şekilde düzenleniyor. Pilot bir uygulama alanımız yok ki, iddialarımızın makul ve insani olduğunu ispat edebilelim."


Beşer, "Kadının maaşı kimindir?" sorusuna da, "İslam fıkhına göre erkek, kendi görevlerini yerine getiriyor olduktan sonra karısının, bugünkü anlamda çalışan olmasına izin vermeyebilir. Ama izin verirse karısının aldığı maaşa da el koyamaz, onu kendisinin bilemez. Haram yollara harcamadıktan sonra, -ki bunu erkek de yapamaz-, kadın maaşını dilediği gibi kullanır. Ticaret yapıyorsa kazandığı yine kendinin olur" cevabını verdi.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 14:20

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER