5. İDİL BİRET MÜZİK FESTİVALİ FETHİYE VE MARMARİS'TE DÜZENLENECEK 5. İDİL BİRET MÜZİK FESTİVALİ FETHİYE VE MARMARİS'TE DÜZENLENECEK

Muğla'nın Milas llçesi'nde Türkiye’nin ilk Avrupa Birliği coğrafi işaret tescilli zeytinyağı ve zeytininin tanıtımını yapan "Milas Zeytin Hasat Şenliği" ’nin 9.’su, kortej yürüyüşü ile sonunda sahne aldı. Milas’ın tarihi sokaklarında davul- zurna sesleri, animasyon ekipleri  ev ve işyerlerindeki vatandaşların alkışlarına karıştı.

Kortej yürüyüşü, kent merkezindeki Atapark Meydanı’na ulaştı.  Milas Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu yöresel oyunlarıyla şenliğe katkı sağladı.

Şenlikte gerçekleştirilen protokol konuşmalarında  MİTSO Başkanı Reşit Özer, MİTSO’nun girişimleriyle alınan coğrafi işaret tescilinin Milas zeytinciliğinin markalaşmasına büyük katkı sağladığını söyledi.

" Milas Zeytin Hasat Şenliği" programı, özel bireylerle zeytin kırma yarışması ve Pusula, Umut Akyürek, Oktay Ertuğrul ve Ahmet Selçuk İlkan konserleri ile vatandaşla buluşmaya devam edecek.  Etkinlik,  bugün erken saatlerde sağlık yürüyüşü ile başlayarak günün sonunda halkla vedalaşacak. 

Kaynak: iha