Karaciğeri ile Babasına Hayat Verdi

Yatağan'da karaciğer yetmezliğinin son evresinde olduğu belirtilen Ufuk Karacan, kızından yapılan nakille yeniden hayata döndü.

Karaciğeri ile Babasına Hayat Verdi

Muğla'nın Yatağan ilçesi Kapubağ Mahallesi'nde yaşayan 47 yaşındaki Ufuk Kurucan, mide bulantısı ve kan tükürmesi üzerine ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, buradan da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Taburcu edildikten altı ay sonra yeniden gittiği hastanede, "Karaciğerin bitmiş, nakil gerekiyor. Hayatını kaybedebilirsin" denilen Kurucan'a, Antalya'da özel bir hastanede 22 yaşındaki kızı Yasemin'den alınan 500 gram karaciğer dokusu nakledildi.

Kızı yeniden hayata bağladı

Baba Kurucan kızının kendisine karaciğerinden doku vermesiyle yeniden hayata tutunmanın sevincini yaşadığını söyledi. Bazı rahatsızlıklarını ilk başlarda önemsemediği için tedavi olmadığını aktaran Kurucan, "Rahatsızlıklarım iyice artınca zor duruma düştüm. Alkol hastalığımı tetikledi. Herkese sesleniyorum, alkol kullanmayın. Çok pişmanım. Kızıma bir kez daha teşekkür ederim. 'Kendin ettin' demedi, bana yeni bir hayat verdi." dedi.

Babasının yaşamasını çok istediği için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu anlatan Kurucan, "Babasız yaşayamazdım. Bir kilogrammış ciğerim. Yarısını babama verdiler. Babamdan uzak olmak istemediğim için okulumu dondurdum. Babamın yanındayım" diye konuştu. Anne Fatma Kurucan da zorlu bir süreç geçirdiklerini dile getirdi. Ailece organ nakline her zaman sıcak baktıklarını vurgulayan Kurucan, eşinin ve kızının sağlık durumundan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7