24 Kişinin Öldüğü Anneler Günü Kazasının Davası Şubat'a Ertelendi!

İzmir Buca’dan 13 Mayıs 2017’de ‘Anneler Günü’ etkinliği için Marmaris'e hareket eden otobüsün kaza yapması sonucu 24 kişinin öldüğü 10 kişinin ise yaralandığı kazanın davası 11 Şubat'a ertelendi.

24 Kişinin Öldüğü Anneler Günü Kazasının Davası Şubat'a Ertelendi!

İzmir Buca’dan 13 Mayıs 2017’de ‘Anneler Günü’ etkinliği için Marmaris'e hareket eden Armağan Serttaş yönetimindeki 03 FR 747 plakalı otobüs, Sakartepe rampasından inişi sırasında kaza yapmış ve 24 kişi ölmüş, 10 kişi de yaralanmıştı. Araç sahibi Bülent Çetindağ’ın tutuklu yargılandığı davada, Çetindağ'a yerel mahkeme tarafından verilen indirim kararı Yargıtay tarafından bozulmuştu. Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden görülen davada Çetindağ’ın tutukluluk halinin devamına karar verilerek dava 11 Şubat'a ertelendi.

CEZASI 10 YILA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

İzmir Buca’dan 13 Mayıs 2017’de ‘Anneler Günü’ etkinliği için Marmaris’e hareket eden Armağan Serttaş yönetimindeki 03 FR 747 plakalı otobüs, Sakartepe rampasından inişi esnasında kaza yapmış ve 24 kişi ölmüş, 10 kişi de yaralanmıştı. Araç sahibi Bülent Çetindağ’ın tutuklu yargılandığı dava Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde 26 Şubat 2019 tarihinde karara bağlandı ve tutuklu sanığa ‘Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet verme’den 12 yıl hapis cezası verildi. Sanığın, izlenen hali lehine takdiri indirim sebebi kabul edilerek cezası 10 yıla düşürüldü.

YARGITAY KARARI BOZDU

Yerel mahkemenin bu kararı Yargıtay tarafından bozuldu. Tutuklu sanık Bülent Çetindağ’a verilen cezanın alt sınırdan verildiğini hükmeden Yargıtay, cezanın üst seviyeden verilmesi gerektiğini belirterek yerel mahkemenin kararını bozdu.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden görülen davada sanık avukatı müvekkilinin gelen adli tıp raporuna göre fren sisteminde oynama yapmadığını, bu nedenle olayın faili olamayacağını belirterek müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti. İddia makamı ise Yargıtay kararının uygulanmasını ve sanığın üzerine atılan suç durumunun ağırlığından dolayı tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Davada araç sahibi Bülent Çetindağ’ın tutukluluk halinin devamına karar verilerek dava 11 Şubat'a ertelendi.


Kaynak: Altar Zeyhan

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7