48 KAÇAK GÖÇMENİN BİNDİĞİ 18 KİŞİLİK MİNİBÜS DEVRİLDİ; SÜRÜCÜ KAZA YERİNDEN KAÇTI

48 kaçak göçmenin taşındığı 18 kişilik minibüs, kontrolden çıkıp, devrildi.

48 KAÇAK GÖÇMENİN BİNDİĞİ 18 KİŞİLİK MİNİBÜS DEVRİLDİ; SÜRÜCÜ KAZA YERİNDEN KAÇTI

48 kaçak göçmenin taşındığı 18 kişilik minibüs, kontrolden çıkıp, devrildi. Kaçak göçmenlerin yara almadan kurtulduğu kaza sonrası sürücü, ormana kaçtı. Jandarma, kaçaklardan toplam 100 bin lira topladığı öğrenilen sürücüyü arıyor.

Kaza, Muğla- Marmaris yolunun Sakar Geçidi'nde meydana geldi.

İstanbul'dan aldığı 48 kaçak göçmeni Yunan adalarına geçişlerini sağlamak için Marmaris'e götüren sürücüsünün ismi bilinmeyen 34 EF 6282 plakalı minibüs, virajda kontrolden çıkıp, devrildi. Kaçak göçmenlerden toplam 100 bin lira topladığı belirtilen sürücü, kaza sonrası göçmenler ile aracı bırakıp, ormanlığa doğru kaçtı.

İhbarla gelen Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, kazadan yara almadan kurtulan, Afganistan uyruklu kaçak göçmenleri minibüsten çıkardı. Gölge alanda su ve yiyecek verilen, aralarında kadın ve çocukların da olduğu kaçaklar, daha sonra başka minibüslerle karakola götürüldü. Kaçak göçmenler, buradaki işlemlerin ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Kaçak göçmenlerin, Marmaris ve Datça'dan Yunan adalarına geçmek için İstanbul'dan yola çıktıkları öğrenildi. Jandarma, kaçaklardan toplam 100 bin lira topladığı öğrenilen, 18 kişilik minibüse 48 kişiyi bindiren sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7