9 İLÇEDE 17 SPOR TESİSİ YAPILMASI İÇİN 38 MİLYON LİRA ÖDENEK

Muğla'nın ilçelerinde spor yatırımlarının devamı ve eksiklerin giderilmesi adına toplam 38 milyon lira ödenek ayrıldı.

9 İLÇEDE 17 SPOR TESİSİ YAPILMASI İÇİN 38 MİLYON LİRA ÖDENEK

Muğla'nın 9 ilçesine 17 spor tesisinin yapımı için AK Parti Muğla Milletvekilleri ve İl Başkanlığının girişimiyle 38 milyon liralık ödenek aktarıldı. Spor tesislerinin yapımlarına kısa süre içinde başlanacağı açıklandı.

DalamanOrtacaYatağanSeydikemerUla belediyeleriyle, ilçe başkanlıklarının milletvekilleri ve İl Başkanlığına ilettiği yatırım talepleri, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla geçtiğimiz Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a aktarıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 9 ilçeye farklı alanlarda 17 yeni tesis yapımı için ödeneğini toplantı sonrasında ayırdı.

Ayrılan ödeneğin hangi ilçelerde ve hangi tesisler için kullanılacağı ise şu şekilde açıklandı; Muğla'nın Milas ilçesindeki spor salonu yapımı için 10 milyon lira, Köyceğiz'de spor salonu, gençlik merkezi ve halı saha yapımı için 11 milyon 800 bin lira, Ortaca'da yarı olimpik kapalı yüzme havuzu için 4 milyon 300 bin lira, Seydikemer ilçesindeki okullarda 5 adet halı saha için 1 milyon 250 bin lira, Yatağan ilçesine gençlik merkezi ve futbol sahası yapımı için 4 milyon 300 bin lira, Dalaman'a 2 adet tenis kortu için 600 bin lira, Ula'ya sentetik yüzeyli futbol sahası, tribün ve soyunma odaları için 2 milyon 350 bin lira, Ula boğa güreşi alanı için 900 bin lira, Ula'ya spor salonu yapımı için 2 milyon 500'er bin lira ödenek ayrıldı. Ödenekler, Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Muğla İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne aktarıldı.

Muğla'nın spor yatırımlarıyla ilgili yapım ihalelerinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği bildirildi.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER