AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir ve Gökcan'dan Ortak Açıklama

Muğla AK Parti Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan “Muğla - Denizli Marmaris Farklı Seviyeli Kavşak” ile ilgili proje hazırlandığını bildirdi.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir ve Gökcan'dan Ortak Açıklama

Milletvekilleri Demir ve Gökcan yaptıkları açıklamada, Muğla’nın bütün ihtiyaç ve yatırımlarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Kavşakta yaşanan sorunu da çözüyoruz” dediler.

Ortak yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Sayın Bakanımızın talimatları sonrasında, “Muğla-Denizli-Marmaris Farklı Seviyeli Kavşak” çalışması için jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışmasına başlandı. Proje çalışmalarına esas jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışması devam ediyor. Bu proje ile Marmaris’ten gelen trafik ile çevre yolundan gelen trafik farklı seviyeli kavşakla birbirine bağlanacak olup, bu sayede kavşaktaki trafik sıkışıklığı ortadan kalkacak.

Kavşaktaki dönüşün üzerinde 156 metrelik bir köprü yer alacak. Bu köprü sayesinde trafikte yaşanan sıkıntı ortadan kalkacak. Araçların bir bölümü köprüyü, bir bölümü ise köprünün altında yer alan akıllı kavşağı kullanacak.

Çalışmalara ihale süreci sonrasında başlanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Muğlalı hemşerilerimize hayırlı olsun."

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});