Başkan Tokat: Kaçak Yapılaşmayla Mücadele Etmeye Kararlıyız

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının denetimlerinde Muğla'daki imar barışına aykırı yapılar tespit edilerek, yıkılıyor.

Başkan Tokat: Kaçak Yapılaşmayla Mücadele Etmeye Kararlıyız

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının denetimlerinde Muğla'daki imar barışına aykırı yapılar tespit edilerek, yıkılıyor. Bodrum, Marmaris, MilasOrtaca ve Fethiye başta olmak üzere tüm ilçelerde belirlenen 1584 kaçak yapının belirli aralıklarla yıkımı gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilen yapıların bulunduğu Ören Mahallesi'ne geldi. Ekipler, burada kaçak olduğu belirlenen evi iş makinesi yardımıyla yıktı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye Encümeni'nde alınan yıkım kararının uygulandığını belirtti. "Kentimizin imar planları dahilinde ve belirli bir düzen içerisinde gelişim gösterebilmesi için kaçak yapılaşmayla sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyız." diyen Tokat, kaçak yapılarla ilgili yıkım çalışmalarının devam edeceğini aktardı.

AA

Burcu Keskin

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 2 hafta Önce

Dalaman Taşyaka Koyu ndaki restoran 2016 dan önce yoktu. 2016 dan sonra birden sit alanına kaçak olarak yapıldı. Muğla İl çevre md. Yetkilileri uydu fotoğraflarına bakarsa bunu görecektir. Bu kaçak yapının o zaman yıkılması için tabiat koruma kurulu, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak ne olduysa; yıkım yapılmamış, belediyenin verdiği para cezasıyla gecistirilmistir. Çevre bakanlığı adaletli olmalı, bu konuda gereğini yapmalıdır. Ayrica hamam(AKBUK) koyunda 2016 yılında yapılan tadilatda, sit alanına aykırı fazladan yapilasmalar olduğu söylenmektedir. Kamyonlar denizden yuzdurulerek büyük miktarda malzeme aktarımı yapılmıştır. Ayrica bu hamam koyunda, pıynar ağaçlarının kesildiği; oraya giden yoruklerce söylenmiştir. Uydu fotoğraflarına bakilabilir

SIRADAKİ HABER

banner1