Başsavcı Yağcı: Ormanlarımızı Yakan Herkes Adalet Önünde Hesap Verecek

Muğla’da yeni adli yıl nedeniyle gerçekleştirilen törende konuşan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, "Yangınlara ilişkin soruşturmaları çok yönlü olarak titizlikle yürütüyoruz. İster kasten, ister tedbirsizlikten, ormanlarımızı yakan herkes adalet önünde hesap verecektir" dedi. Yağcı, Menteşe Galericiler Sitesi karşısında yapılacak yeni adliye kampüsü için imar planının hazırlandığını da duyurdu.

Başsavcı Yağcı: Ormanlarımızı Yakan Herkes Adalet Önünde Hesap Verecek

Yağcı şu ifadeleri kullandı: "Adli tatil boyunca sadece acil olmayan işlere biraz ara verdik. Acil adli hizmetlerimiz ise hiç ara vermeden sürüyor. Bitmeyen pandemi ve ciğerlerimizi yakan orman yangınları keyfimizi kaçırsa da hayat devam ediyor. Yangınlara ilişkin soruşturmaları çok yönlü olarak titizlikle yürütüyoruz. İster kasten, ister tedbirsizlikten, ormanlarımızı yakan herkes adalet önünde hesap verecektir."

"YENİ ADLİYE KAMPÜSÜ İÇİN İMAR PLANI HAZIRLANDI"

"Geçtiğimiz yıl Kasım ayında açtığımız ek hizmet binamıza hukuk mahkemelerini taşıyarak fiziki yetersizlik sorunumuzu büyük ölüçüde çözdük. Yeni kurulan ticaret mahkememize de yer sağladık. Ancak, hali hazırda idari yargı ile ilgili 5 ayrı binada hizmet veriyor olmak ayrı bir zorluğa ve dağınıklığa yol açıyor. Sorunun nihai çözümü için Galericiler Sitesi karşısındaki yeni adliye kampüsü çalışmalarımız devam ediyor. Arsamızın imar planı hazırlandı. Vaziyet planı ve proje aşamasına geçildi. En kısa zamanda projenin tamamlanması ve inşaatın başlaması için çalışıyoruz."

"SORUŞTURMALARIN ORTALAMA SONUÇLANDIRILMA SÜRESİ 46 GÜN"

"Geçtiğimiz adli yılda Cumhuriyet Başsavcılığımıza gelen 11 bin soruşturma dosyasının 10 bin kadarını sonuçlandırdık. Soruşturmaları ortalama sonuçlandırma süremiz 46 gün. Tarafları kim olursa olsun tüm soruşturmaları aynı titizlik ve hassasiyetle sonuçlandırıyoruz. İnsanın adalati elbette kusursuz değildir. Ancak bu konuda Türkiye ortalamasının çok üstünde olduğumuzu ifade etmem gerekiyor. Yeni adli yılda tüm hızımızla çalışmaya başlayacağız. 2021-2022 Adli Yıl'ın hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: İHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER