Bayram’da Muğla'nın Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji'nin yayımladığı tahmin haritasına göre bayramda yurdun büyük bölümünde kavurucu sıcaklar etkisini gösterecek.

Bayram’da Muğla'nın Hava Durumu Nasıl Olacak?

9 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatili bu akşam başlıyor. Vatandaşlar bayram için hazırlıklarını sürdürürken, özellikle bayramda seyahat edecekler için hava durumu büyük önem taşıyor. Meteoroloji’nin tahminlerine göre bayramda yurdu yağışsız ve sıcak bir hava bekliyor.

ANKARA: 39 DERECE

Tahminlere göre bayram boyunca yurtta yağış beklenmezken, Ankara’da sıcaklıklar 39 dereceye ulaşacak. İstanbul’da 30-32 derece dolaylarında seyredecek olan hava sıcaklıkları, İzmir’de en yüksek 37 derece olacak.

ŞANLIURFA: 45 DERECE

Bayram tatilini en sıcak geçirecek şehirler Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alacak. Bayramın birinci gününde Şanlıurfa’da 45 derecelik sıcaklık bekleniyor, Batman ve Diyarbakır’da da 43 derecelik yoğun bir sıcak hissedilecek.

BUGÜN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Ordu, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, Muğla'da sıcaklığın 9 gün süresince, gündüz 30 ila 37 derece, gece ise 15 ila 20 derece arasında olması bekleniyor.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 09:27

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER