Behçet Saatcı: Muğla Büyükşehir Belediyesi Sınıfta Kaldı

31 Mart Yerel Seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Behçet Saatcı katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Farklı partilerde siyaset yapması, son olarak istifa ettiği İyi Parti'ye dönmesine yönelik eleştirilere cevap veren Saatcı, "Partiler bu milletin putu olmuş, cahiliye devrindeki araptan daha beter olmuşuz. Parti bir araçtır. Türkiye'de belli bir kesim putperest. Partisine tapıyor. Benim partim ne yaparsa iyi diyor. Parti put değil, biz de putperest değiliz. Parti hizmet için bir araçtır. Türkiye'nin en büyük sorunu şuan budur. Biz inşallah İyi Parti çatısı altında bu sorunları çözeceğiz, çözmek zorundayız. Başka bir Türkiye yok" dedi.

Behçet Saatcı: Muğla Büyükşehir Belediyesi Sınıfta Kaldı

Saatcı, "Bana bir parti söyleyin, içinde hiç hırsız, uğursuz olmasın. Tüm üyeler temiz olsun. Hep beraber gidip o partiye üye olalım. Yok böyle bir şey. Toplumun yapısı ne ise partilerin yapısı da o. Herkes bu işin emanet bir iş olduğunu, milletin belli bir dönem emaneti sana teslim ettiğini düşünerek hareket edecek" diye konuştu.

"BÜYÜKŞEHİR İNSANA DOKUNMA KONUSUNDA SINIFTA KALDI"

Saatcı Fethiye Belediyesi ile ilgili yorum yapmasının yanlış olacağını belirttiği konuşmasında, "Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğum için büyükşehir benim alanım. Büyükşehir olduktan sonra ilk 3 yıl içinde maddi bir şey yapmak zordu. Fakat insana dokunulabilirdi. Büyükşehirin insana dokunma anlamında yanlışı olduğu düşünüyorum. Partisel davranıyorlar. Kurdukları büroyla çalışanları izliyorlar, kendi yaptıkları işlerin sosyal medyada beğenilmesini, başka adayların beğenilmemesini istiyorlar. Çalışanların sürüldüğünü duyuyoruz. Bu anlamda sınıfta kaldı büyükşehir" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER