BEHÇET SAATÇİ'DEN OSMAN GÜRÜN'E SERT SÖZLER

Yerel seçim bitti, Muğla’da seçimin ateşi sönmedi. Osman Gürün’ün isim vermeden itham ettiği Behçet Saatçi, isim vererek Osman Gürün’ü hedef aldı.

BEHÇET SAATÇİ'DEN OSMAN GÜRÜN'E SERT SÖZLER

Yerel seçim bitti, Muğla’da seçimin ateşi sönmedi. Osman Gürün’ün isim vermeden itham ettiği Behçet Saatçi, isim vererek Osman Gürün’ü hedef aldı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin, Muğla Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Behçet Saatçi, son seçimi yine kazanarak Büyükşehir Belediye Başkanlığını devam ettiren Osman Gürün’ü topa tuttu. Geçtiğimiz günlerde CHP’li muhtarlara parti rozeti takma töreninin düzenlendiği Bodrum’da konuşan Osman Gürün, isim vermeden Behçet Saatçi’yi hedef almış ve bağımsız aday olarak görünerek başka bir partinin adayı olmakla suçlamıştı. Gürün’ün konuşmasına, sosyal medya platformu Facebook’taki kişisel sayfasında kaleme aldığı bir yazıyla karşılık veren Saatçi, rakibinin aksine isim verdi.

Behçet Saatçi, cevap niteliğindeki yazısında şunları kaydetti;


“BİZE GÖRE MUHTARIN PARTİSİ OLMAZ”

“Sayın Osman Gürün, Bodrum’da muhtarlara rozet takma töreninde (Bize göre muhtarın partisi olmaz) bizim 'partili bağımsız' olduğumuzu söylemiş! Sahiden Osman Gürün; şu partimizi söyle de, biz de bilelim.”


KAYBEDERSEK, ATATÜRK’ÜMÜZÜN KEMİKLERİ SIZLAYACAK

“Bizim partimiz, doğrunun ve adaletin peşinde, her kesimden sağduyulu insanımızın oluşturduğu, içinde rant ve kibir olmayan “Halkın İttifakı” hareketiydi. Seçimi son hafta, ‘Kaybedersek, Atatürkümüzün kemikleri sızlayacak’ noktasına getirip, son akşam da atılan mesajla, bir partinin oylarının tamamının aktarılmasıyla aldığınızı bütün Muğla kamuoyu biliyor. Sonuçtan bu kadar emindiniz de, bu bel altı vuruşlardan neden medet ummuştunuz?”


“HALK SİZDEN HİZMET BEKLİYOR”

Muğla Halkı, sizden hizmet bekliyor. Nasıl olsa zam yaparak seçilmeye alıştınız. Suyu, ulaşımı, harçları daha da arttırın. Bize yakın durdular diye, bir çok çalışanı oradan oraya sürüyorsunuz. Fethiye’deki has oğlanlarınıza talimat verip, ‘Ne yapın edin, bir şeyler bulun, onu itibarsızlaştırın’ talimatlarınızı duyuyoruz. Nerede kaldı sizin sosyal demokratlığınız?

Her şey gücü ele geçirene kadar, sonra aynı değil mi? Hepsini günü gününe not ediyoruz. Zaman hızlı geçiyor! Biz; makam, mevki ve parayla olmadık. Gönülle geldik, gönülle gittik. Verilemeyecek hiç bir hesabımız da yok. Sırtını makama ve partiye dayayanlar bunu bilemez.”


“PARTİNİZ SİZİN GİBİLER YÜZÜNDEN HALKTAN KOPTU”

İstanbul’u, Ankara’yı, Antalya’yı, Adana’yı, Mersin’i almak bir siyasi parti için büyük bir başarıdır. Ancak özellikle, Ankara ve İstanbul Başkanlarımızın siyasi geçmişleri, duruşları size ders olmalı. İnşallah adı ‘Halk’ ama siz ve sizin gibiler yüzünden halktan kopan partinizin, bu Başkanlarımızla birlikte halkla barışı sağlanır.”


“MUĞLA’DA 3 KİŞİDEN EN AZ 2’Sİ SİZİ İSTEMİYOR”

“Son hafta ‘Ak Parti kazanıyor’ korkusu salarak sizi istemeyen sosyal demokratların da isteksiz oylarıyla zorla aldığınız seçim sizi şaşırtmasın Sayın Osman Gürün. Muğla’da 3 kişiden en az 2'si net olarak sizi istemiyor! Sizden, ‘3 partinin desteğiyle girdiğim seçimde, arkasına sadece halkın desteğini alan bir adam, nasıl 200 binlere ulaşabildi?’ sorusunun cevabını düşünmenizi, eksiklerinizi ve hatalarınızı düzeltmenizi beklerdik.

Seçimlerde ne kadar bel altı vurmuş olsanız da, ‘Siyasi bir yarıştır’ diyerek sizi tebrik edip, şimdilik kenara çekilmiş bir adamın arkasından atıp tutmayı değil! Seçim bitti Sayın Osman Gürün. Muğla hizmet bekliyor. Hizmet...


OSMAN GÜRÜN NE DEMİŞTİ?


Seçim dönemindeki çalışmalarından dolayı partililere teşekkür eden Osman Gürün; “Samimiyetle söylemem gerekiyor benim sonuçla ilgili hiçbir endişem yoktu, olanla ilgili endişem vardı. Bağımsız gibi gözüken adayın başka partinin adayı olduğu ortaya çıktı, başka şeyler oldu. Bunlar yaşandı ve bitti ama onlar tespit edilmelidir. Kimler nasıl bir davranış içinde bulundu ki, başkaları bir daha aynı davranışları yapmasın.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 22:54

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla
Leyla - 1 ay Önce

osman emice 4 dönem başkansın muğlada birtane çivi çakmadın muğlanın heryeri köye döndü sayende ve atatürkün partisini pkkya sattınız

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7