BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE TEŞKİLATI OSMAN GÜRÜN'Ü ZİYARET ETTİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 13 ilçede faaliyet gösteren itfaiye ekipleri İtfaiye Haftası’nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ü ziyaret etti.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE TEŞKİLATI OSMAN GÜRÜN'Ü ZİYARET ETTİ

Muğla genelinde 13 ilçe 38 noktada vatandaşların can ve mal güvenliği için 7/24 hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü itfaiye haftasında ziyaret etti.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE TEŞKİLATI 20 BİNİN ÜZERİNDE OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı Muğla genelinde 13 amirlik 25 istasyon olmak üzere toplam 38 noktada 506 personelle hizmet verdiklerini, Büyükşehir olduktan bugüne ilimizde ev, işyeri, araç yangını, orman yangını, çöp, ot, anız, yangın, araç kazası, su baskını, hayvan kurtarma vb. 20 bin 443  itfai olaya müdahalede bulunduklarını söylediler. Yüzde 68’i ormanla kaplı Muğla’da kırsal mahallelere 140 adet yangın tankeri teslimi yaptıklarını, kurum ve kuruluşlardan gelen taleplerle de 180 bin 470 kişiye eğitim verdiklerini söylediler.BAŞKAN GÜRÜN İTFAİYE HAFTASINI KUTLADI

Başkan Osman Gürün; “Vatandaşlarımızın yeri geldiğinde doğadaki hayvanlarımızın canını korumak için bir an tereddüt etmeyen, huzurumuz, mutluluğumuz için mesai saati gözetmeden çalışan kahraman itfaiyecilerimizin İtfaiye Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla 13 bin 247 kilometrekare yüz ölçüme sahip. Bu geniş coğrafya üzerinde yüzde 68 ormanlara ve birçok eşsiz güzelliğe sahibiz. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak İtfaiye birimimizi bu geniş coğrafyada 38 noktada konuşlandırarak vatandaşlarımıza herhangi bir yangında, doğal afette etkin müdahale süremizi en aza indirmeyi hedefledik. Bunda da ekiplerimizin koordineli çalışması ile başarılı olduk. Ayrıca orman köylerimize 140 yangına ilk müdahale tankeri dağıttık ve bu tankerlerin nasıl kullanılacağı konusunda eğitimler verdik.Muğla yerleşik olarak 967 bin nüfusa sahip. İtfaiye teşkilatımız Muğla’da 180 bin 470 kişiye eğitim vererek yangın konusunda bilgilendirdi. Vatandaşlarımızın ekiplerimize güveni, yangın, afet konusunda eğitimlerle bilinçlenmesi ile olası olaylardan en az hasarla ayrılmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın yeri geldiğinde doğadaki hayvanlarımızın canını korumak için bir an tereddüt etmeyen, huzurumuz, mutluluğumuz için mesai saati gözetmeden çalışan kahraman itfaiyecilerimizin İtfaiye Haftası’nı kutluyor, alev savaşçılarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 15:57

Metin Gire

YORUM EKLE
YORUMLAR
Döndü candan
Döndü candan - 1 yıl Önce

Sayin belediye başkanı benim oğlumu 9 yıl ısdanbul büyük şehirde belediysinde itfaye de görev yaptı oğlumun rahatsizligi nedeniyle dalamana almak zorunda kaldik fakat bir çok zamda muğla itvayesinde ış başvurusunda bulundum bir netice ye ulaşamadık görüyorum dalaman ve muğla dogumlumu olmak gerekiyo bizde bu vatanin bide bu bayrağın altinda yaşıyoruz lütven bu yazım dikkate alınırsa sevinirim saygilarimla lütven ayrımcılık yapılmasın 20 yıldır dalamanda yaşıyorum aynı zamanda esnaflik yapıyoruz saygilarimla

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7