CHP'li Girgin, Evde Elektrikli Cihazlarla Tedavi Gören Hastaların Sesi Olacak

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Süleyman Girgin, evde elektrikli cihazlarla tedavi gören hastaların elektrik faturasından muaf tutulması talebini TBMM Genel Kurulu’nda dile getirdi.

CHP'li Girgin, Evde Elektrikli Cihazlarla Tedavi Gören Hastaların Sesi Olacak

Türkiye'de 4,5 milyon civarında hastanın yoğun elektrik harcayan tedavi cihazlarını kullanmak zorunda kaldığını, bunlardan 600 bin kişinin ve Muğla'da 400 hastanın evde cihazlara bağlı yaşadığını belirten Girgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e soru önergesi verdi. Yakın zamanda kanun teklifi vereceğini dile getiren Girgin, Menteşe'de Yaşar ailesini ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

"ELEKTRİKTEN TASARRUF İÇİN NEREDEYSE MUM IŞIĞINDA OTURACAĞIZ"

Çocuğunun kas hastası olduğunu ve elektrikle çalışan cihaza bağımlı yaşadığını belirten Hamdi Yaşar, "Faturalarımız oldukça kabarık. Bizim hiç lüksümüz yok. Çocuğumuz için biz neredeyse mum ışığında oturacağız. Diğer taraflardan tasarruf ediyoruz. Yeni fatura korkunç gelecek eminim. Biz eskiden kıstığımız halde 400-500 lira geliyordu. 150 kilowatt bize iki hafta demiyor. Yeni zamlarla 800 lira gelecek gibi duruyor" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER