EŞEN ATIK SU ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

Seydikemer'de Eşen Atık Su Arıtma tesisinin enerji nakil hattının kabulü yapıldı ve hizmete girdi.

EŞEN ATIK SU ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

Çevrenin korunması ve yeni yatırımlarla daha yeşil bir Muğla için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde gerçekleştirdiği yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Muğla'nın Seydikemer ilçesi Eşen Mahallesi'nde MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen Eşen Atık Su Arıtma tesisinin enerji nakil hattının kabulü yapıldı ve hizmete girdi.

Eşen Atık su Arıtma Tesisi'nin temeli 2018 yılının Mart ayında atıldı ve 15 ayda tamamlandı. Günlük 860 metreküp kapasiteye sahip olan atık su arıtma tesisi, 4 bin 500 kişilik nüfusa 35 yıl hizmet verecek şekilde yapıldı. Tesis KDV dahil 2 milyon 618 bin 116 TL'ye mal oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili olarak “Doğaya ve çevreye duyarlı tesislerimizi söz verdiğimiz gibi hizmete sokuyoruz. Ölüdeniz arıtma tesisinin ardından Seydikemer ilçemiz Eşen mahallesinde 860 metreküp kapasiteye sahip Eşen Atık Su Arıtma tesisini tamamladık ve hizmet vermeye başladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçede farklı altyapı ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlarımız devam etmekte. Milas ilçemizde yağmur suyu ve kanalizasyon için 77 Milyon TL, Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Atıksu Arıtma Tesisimiz için 23 Milyon TL, Yatağan ilçemizdeki Atıksu Arıtma Tesisi'nin tamamlanması için de 5 Milyon TL yatırım yapıldı” açıklamasında bulundu.

Burcu Keskin


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1