GÜVENLİ EĞİTİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleştirilen Güvenli Eğitim Toplantısı'nda, öğrencilerin güvenliği ve huzuru için güvenlik tedbirleri görüşüldü.

GÜVENLİ EĞİTİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim dönemi geçirmelerini sağlamak amacıyla okullarda alınan güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü Güvenli Eğitim Toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleşti.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilgili kurum müdürleri, Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Okullarda uygulanan güvenlik önlemleri konusunda bilgilerin verildiği toplantıda; okul çevrelerinde güvenlik yönünden azami ölçüde alınacak tedbirler, eksikliklerin tamamlanması, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında alınması gereken tedbirler ve öğrenci servisleri gibi başlıca konular değerlendirildi. 

BİR CAN BİR UMUT PROJESİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2019-2020 eğitim öğretim yılında il genelinde öğrencilerde olumlu trafik kültürünün oluşturulması, sürücü, yolcu ve yaya olarak kişisel sorumlulukların farkına varılması trafik kurallarına uyma konusunda hassasiyet gösterilmesi ve eğitim-öğretim ortamlarının güvenli ortamlar olmasına yönelik hazırlanan “Bir Can Bir Umut” projesi hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1