İl Müdürü Bozçelik Roman Vatandaşlarımızın Yoğun Yaşadığı Mahallelerde İncelemelerde Bulundu

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik ve beraberindeki heyet Roman vatandaşarın yoğun yaşadığı mahallelerde yerinde incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Bozçelik Roman Vatandaşlarımızın Yoğun Yaşadığı Mahallelerde İncelemelerde Bulundu

İncelemelere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Roman Kültür ve Sahne Emekçileri Dayanışma Derneği Başkanı Gökhan Gedik Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Haney, Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Dr.Emine Ebru Bozçelik Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Zeliha Altıntaş katıldı.

Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce Alan taraması ve Risk Haritalaması yapıldığını vurgulayan İl Müdürü Bozçelik ”Özellikle engelli, yaşlı, kadın ve çocuk gibi dezavantajlı gurubun sosyal risklerini tespit ederek, risklere yönelik projeler üreterek, ihtiyaç duyulan hizmeti adresinde sunmayı amaçladıklarını” söyledi.

Proje kapsamında 38.660 hanenin ziyaret edileceğini belirten il müdürü Bozçelik “Oluşturulacak risk haritası bundan sonraki proje çalışmaları için de güncel ve geçerli bir veri kaynağı olacaktır” diye konuştu.

Projeye ek olarak Sosyal dayanışma merkezi planlamasının da yapıldığını belirten Bozçelik “Roman vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı yerlerde toplumsal entegrasyonlarını sağlamak, Psiko- sosyal destek vererek, mesleki, sanatsal ve kişisel gelişimlerine yönelik bir merkez planlandığını” bildirdi.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7