KABOTAJ BAYRAMI COŞKUSU

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Muğla’nın farklı ilçelerinde çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

KABOTAJ BAYRAMI COŞKUSU

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Muğla’nın farklı ilçelerinde çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluğunda olan Bodrum Limanı, Marmaris Limanı, Fethiye Limanı ve Milas Güllük çekek yerinde ilgili kurum ve kuruluşlarla paydaş olarak 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Etkinliklere yerli ve yabancı turistlerle, çocuklar yoğun ilgi gösterdi.  Bodrum Kumbahçe plajında düzenlenen yarışmalar renkli görüntülere sahne oldu. Deniz şehitleri adına denize çelenk atmayla başlayan etkinlikler yüzme yarışı, denizden tabak çıkarma, pancar motorlu balıkçı teknelerinin yarışması ve halat çekme yarışıyla devam etti.  En çok ilgi gören ve heyecan yaşanan yarışma ise her sene olduğu gibi yağlı direkten bayrak alma yarışması oldu.

Bodrum Kumbahçe sahilinde düzenlenen etkinlikte, halat çekme, denizden tabak çıkarma ve farklı kategorilerde yüzme yarışmaları yapıldı. Yelkende optimist sporcuları gösteri geçişi yaptı, flybord gösterisi sunuldu. Yarışmalar sonunda dereceye girenlere madalya ve çeşitli hediyeler verildi. Burak Buğrahan Çetin,  denize atılan 32 tabaktan 11'ini çıkarıp en fazla tabak çıkaran yarışmacı oldu. Çetin, 6 yıldır katıldığı yarışlarda 6. kez birinci olduğunu söyledi  Kutlamalara Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrum Liman Başkanı Burak Okçu, ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Fethiye ilçesinde de Beşkaza Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, ilçe protokolü denize açılıp çelenk bıraktı. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Ortaca'da kutlamalar yapıldı. Kutlamalar kapsamında serbest yüzme, hazine sandığını suyun içinden çıkarma, döner direk ve yağlı direk yarışları yapıldı.

Yarışmalarda dereceye giren ve etkinliğe katılan vatandaşlara Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye ve madalya takdim edildi.  Ayrıca Bodrum Limanında Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Latin konseri verirken  Milas Güllük’te de Şef Münif Akalın yönetimde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı konseri düzenlendi. 

Yarışlar, yerli ve yabancı turistlerce ilgiyle izlendi.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7