MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün başkanlığında gerçekleşen Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında "Barış Pınarı Harekatı"na destek verildi.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün başkanlığında gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Salonunda gerçekleşen toplantıda Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı "Barış Pınarı Harekatı" operasyonu ile ilgili hazırlanan basın bildirgesi CHP, AK Parti, MHP ve İyi Parti grup başkan vekillerinin ortak kararıyla kabul edildi.GRUP BAŞKAN VEKİLLERİNE TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, meclis konuşmasında grup başkan vekillerine ortak metin zemini oluşturdukları için teşekkür ederek, "Bu metni basınla paylaşacağız. Hepimizin ortak temennisi, ordumuzun, Mehmetçiğimizin kısa sürede zaferle dönmeleri. Temennimiz hiçbir Mehmetçiğimizin kılına zarar gelememesi. Güç birliği içerisinde milli birlik içerisinde onların zaferi için gönülden destekliyoruz" ifadelerini kullandı.MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİSİ OLARAK MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

Hazırlanan ortak basın bildirgesinde; "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye sınırında Barış Pınarı Harekatı'na karadan ve havadan başladı. Diplomatik olarak uzun süredir yapılan görüşmelerin sonuçlanmaması, dış güçlerin ikiyüzlü politikaları, bölgedeki siyasi emelleri yüzünden bir sonuç alınamaması ülkemizi askeri operasyona zorunlu bırakmıştır. Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı duyarak bölgedeki huzuru ve barışı sağlama görevi kahraman Mehmetçiğimizin omuzlarındadır. Kahraman ordumuzun, PKK, PYD, YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin başını ezeceğine gönülden inanıyoruz.

Yüce Türk Milleti ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak bizler tüm kalbimizle kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız. Ülkemizin sınır güvenliğinin ve bölgedeki huzurun garantisi olan kahraman Mehmetçiklerimizin ayağına taş değmeden Barış Pınarı Harekatı'nın tamamlanmasını temenni ediyoruz. Türk Milleti birlik ve beraberlik içerisinde bugünleri de aşacak, inşallah analar evlatlarına sağ salim kavuşacaktır."

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 10:56

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1