MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EVDE BAKIM HİZMETİNE DEVAM EDİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında bugüne kadar 134 bin 656 tıbbi müdahalede bulundu.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EVDE BAKIM HİZMETİNE DEVAM EDİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında bugüne kadar 134 bin 656 tıbbi müdahalede bulundu.

Sağlık problemleri olan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine giderek tedavilerini yapan ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olan Muğla Büyükşehir Belediye ekipleri, sunduğu “Evde Bakım” Hizmeti ile vatandaşların takdirini kazanıyor.

Sağlık alanında birçok hizmeti bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara sunduğu “Evde Bakım” hizmeti ile büyük takdir topluyor. Belediye bünyesindeki deneyimli sağlık personeller ile vatandaşların evine misafir olan ekipler İhtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinde pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması, enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü gibi hizmetleri veriyor. Ekipler, talep doğrultusunda saç-sakal tıraşı, vücut bakımı ve banyo gibi hizmetleri de vatandaşlara sunuyor.2014 YILINDAN BU YANA 134 BİN 656 TIBBİ MÜDAHALE

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret eden ekipler bu evlerde 134 bin 656 tıbbi müdahalede bulunarak 43 bin 311 genel bakım hizmeti verdi.

Ayrıca ihtiyaç durumlarında hasta nakilleri yapan Büyükşehir Belediyesi, hasta vatandaşları evinden alarak ilgili sağlık kurumuna götürüyor ve sağlık kurumundaki işlemlerinin takibi de yapılıyor. Sağlık kuruluşunda işlemleri tamamlanan vatandaşlar tekrar evlerine ücretsiz olarak götürülüyor. Muğla genelinde 11 Hasta nakil ambulansı ile verilen nakil hizmetinden de vatandaşlar bu güne kadar 30 bin 214 kez yararlandı. 

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7