MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, öğrencilere Kodlama ve Robotik Atölyesi ile 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi eğitimi veriliyor.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kodlama ve 3 boyutlu modelleme konularına ilgi duyan, yazılım geliştirme yetkinliğine sahip öğrencilere Kodlama ve Robotik Atölyesi ile 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi eğitimi veriliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilişim ve Gelişim merkezinde 5 Ağustos’ta başlayan ve İlkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ile Ortaokul 5. 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencilerine verilen eğitimlerin 6 Eylül tarihinde bitirilmesi planlanıyor.  

ÖĞRENCİLER ROBOTİK KODLAMA KONUSUNDA BİLGİ VE BECERİ KAZANACAK

Kodlama ve Robotik Atölyesi etkinliği kapsamında katılımcılara Kodlama (Blok Kodlama, Scratch Kodlama) ve temel Robotik Programlama konusunda bilgiler verilerek çeşitli robot kitleri ile uygulama atölye çalışması yaptırılıyor. 20 kişilik 8 grup halinde öğrencilerin katıldığı etkinlikte gerçekleştirilen çalışmalar ile atölyelere katılan öğrencilerin çeşitli robot kitleri ile çalışma fırsatı bulmaları ve Robotik Kodlama konusunda bilgi ve beceri kazanmaları hedefleniyor.KATILIMCILAR 3 BOYUTLU DÜŞÜNME KONUSUNDA BECERİ KAZANACAK


3 Boyutlu Tasarım Atölyesi etkinliği kapsamında ise katılımcılara temel olarak 3 Boyutlu modelleme konusunda bilgi verilerek katılımcılar tarafından modellenen objelerin 3 Boyutlu yazıcı ile üretilmesi kapsamında atölye çalışması yaptırılıyor. 15 kişilik 4 grup halinde öğrencilerin katıldığı etkinlikte gerçekleştirilecek çalışmalar ile atölyelere katılan öğrencilerin 3 boyutlu düşünme konusunda beceri kazanmaları hedefleniyor.

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1