Muğla'da 2 Bin Öğrenciye Tablet Dağıtımına Başlandı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın 3'üncü faz dağıtımında Muğla’ya gönderilen 2 bin tablet cihazın dağıtım töreni; Muğla Valisi Orhan Tavlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin katılımlarıyla, 13 ilçede çevrimiçi bağlantı ile gerçekleştirildi.

Muğla'da 2 Bin Öğrenciye Tablet Dağıtımına Başlandı

Eğitimde fırsat eşitliğinin, bu projelerle hayata geçirildiğini vurgulayan Vali Orhan Tavlı “Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Muğla Valiliğimizce hayata geçirilen bu projede Milli Eğitim camiamıza, yerel yönetimlere, ilgili STK’ lara, Ticaret ve Sanayi Odalarına değerli katkılarından dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Sınırsız Eğitim Projesi kapsamında bugüne kadar, Muğla'da 2030 öğrencinin tablet ihtiyacı, evinde televizyonunu olmayan ve EBA TV yayınlarına erişemediği tespit edilen 95 öğrencinin TV ihtiyacının karşılandığı açıklandı. Ayrıca 136 aileye SED sosyal ekonomik destek bağlandığı, şehit ve gazi çocukları başta olmak üzere 100 öğrenciye yapay zeka tabanlı eğitici yazılımın lisansı ile birlikte verildiği belirtildi.

Kaynak: Altar Zeyhan

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7