Muğla'da 'Change' Operasyonu: 11 Gözaltı

Muğla'nın Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçesinde, çalıntı araçları motor ve şase numaralarını değiştirerek (change), piyasaya sürdüğü ileri sürülen 11 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi.

Muğla'da 'Change' Operasyonu: 11 Gözaltı

Muğla İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ortaca İlçe Emniyeti ekipleri, teknik ve fiziki çalışmaları sonunda, çalıntı araçların motor ve şase numaralarını değiştirerek piyasaya sürdüğü öne sürülen şüphelileri tespit etti. Polis ekipleri, araçların parçalara ayrıldığı Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde 15 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 adet şasesi kazınmış araç, 3 adet hacizli yakalamalı araç, 7 adet araç motoru, 287 bin 412 lira para, 6 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kuru sıkı tabanca ve tabancaya ait 53 adet fişek, 4 adet hurdaya ayrılmış araç plakası, çok sayıda montaja hazır şase, 1 adet muşta, çok sayıda dijital materyal ve döküman ele geçirildi.

Gözaltına alınan B.A., A.A., E.Y., S.S., H.G., S.S., Ü.V., D.D., T.A., E.S., ve A.S isimli şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.Kaynak: Cavit Akgün

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER