MUĞLA'DA İNSAN KAÇAKÇILIĞI İÇİN YAPBOZ TEKNE

Muğla'nın Datça ve Bodrum ilçesinden yasa dışı yollardan kaçış hazırlığında olan değişik ülkelere ait 87 düzensiz göçmen yakalandı.

MUĞLA'DA İNSAN KAÇAKÇILIĞI İÇİN YAPBOZ TEKNE

Muğla'nın Datça ve Bodrum ilçesinden yasa dışı yollardan kaçış hazırlığında olan değişik ülkelere ait 87 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

KAÇAKÇILAR KULLANILACAK TEKNEYİ PARÇALAR HALİNDE GETİRDİ

Muğla'nın Datça ilçesinde gece saatlerinde bölgede devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik Mobil Radar timi, Gavur deresi bölgesinde karada bir grup düzensiz göçmen tespit etti. Ekiplerin karada yaptığı incelemede 16 düzensiz göçmen ve göçmen kaçakçısı olarak değerlendirilen bir Suriye ve bir Türk yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bölgede yapılan aramada, düzensiz göçmenlerin kaçışında kullanılacağı değerlendirilen tekne parçaları bulundu. Olayda kullanılan 35 VF 357 plakalı araca da el konuldu. Parçalar halinde sahile getirildiği değerlendirilen tekne parçaları ile birlikte yakalanan iki göçmen kaçakçısı Datça İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildi.

Yine Datça Emecik Mahallesi güneyinde lastik bot ile ülkeyi terk etme nazırlığında olan 34, Bodrum Karadada açıklarında 37 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

Muğla'da bir gece içinde yakalanan 87 düzensiz göçmen işlemlerinin ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilecekler.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7