MUĞLA'DA OKUYAN BÖLÜM BİRİNCİSİ ÖĞRENCİ: "DERSLER İÇİN ZAMANA, YAŞAMAK İÇİN BURSA İHTİYACIM VAR"

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümünü ve yüksek lisansının ders dönemini birinci olarak tamamlayan, üniversite yaşamını ailesinden destek almadan çalışarak geçiren 25 yaşındaki öğrenci Ömer Demir, Kötekli Mahallesinde 1 odalı sobalı evde yaşadığını ve tükenme noktasına geldiğini söyledi. Demir, pandemide isten çıkarıldığını, belediyeden odun yardımı alabilmek için bu yaşında fakirlik belgesi almak zorunda kaldığını belirterek, "Derslerim için zamana, yaşamak için bursa ihtiyacım var" dedi.

MUĞLA'DA OKUYAN BÖLÜM BİRİNCİSİ ÖĞRENCİ: "DERSLER İÇİN ZAMANA, YAŞAMAK İÇİN BURSA İHTİYACIM VAR"

Yüksek Lisans eğitimi için Muğla'da kalan ve Kötekli Mahallesinde tek başına 1 odalı sobalı evde yaşayan Ömer Demir, "7 yıldır kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalıştım. Bu süreçte bir işte çalışırken, bölümümde de birinci oldum. Fakat geldiğim noktada açıkçası tükenmiş durumdayım. 25 yaşında belediyeden odun yardımı alabilmek için fakirlik belgesi almak durumunda kaldım. Tek isteğim kendi ayaklarım üzerinde durabileceğimi herkese gösterebilmekti. Çalışmanın yeterli olabileceğini düşündüm. Fakat yanılmışım" dedi.

DERSLER İÇİN ZAMANA, YAŞAMAK İÇİN BURSA İHTİYACIM VAR

İş hayatına, lisans ve yüksek lisansta kullanmak zorunda kaldığı toplam 60 bin lira kredi borcuyla başlayacağını söyleyen Demir, "Şuan 'Üremeye Yardımcı Tedavi Ünitelerinde Verilen Hizmetlerin Maliyetlerinin Hesaplanması" konulu tez yazmaya hazırlanıyorum. Ayrıca bir ay sonra YÖKDİL ve ALES'e gireceğim. Başarılı olmaktan başka şansım yok. Bu noktada işten çıkarıldım. Yeni girdiğim işte ise çok az gelirle çok fazla çalışıyorum. Benim ders çalışmak için zamana, yaşayabilmek için ise bursa ihtiyacım" diye ifade etti.Kaynak: Altar Zeyhan

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Felix Alex
Felix Alex - 1 ay Önce

Proje, iş, vergiler, faturalar ve daha pek çoğu için paraya ihtiyacınız var mı?
diğer nedenlerden dolayı, kredilerimiz basit ve ucuz, bugün bize ulaşın.
İhtiyacınız olan kredi,% 3 gibi düşük bir faiz oranı gibi herhangi bir kredi, bütçe ayarlayabiliriz, şimdi e-posta ile cevap verin:
Felixalexinvestment22@gmail.com

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7