Muğla'da Yeni Yıl Kutlamaları

Muğla'nın turistik ilçelerinde insanlar havai fişek, ses ve ışık gösterileriyle yeni yıla "merhaba" dedi.

Muğla'da Yeni Yıl Kutlamaları

Meydanlarda toplanan binlerce kişi, 2022'yi çeşitli etkinlikler ve kutlama programlarıyla karşıladı.

Yılbaşı dolayısıyla Muğla ve turistik ilçelerinde caddeler ışıklandırıldı, çam ağacı, kardan adam, geyik ve hediye paketi figürleriyle süslendi. Oteller de yılbaşı konseptine uygun hale getirildi.

Menteşe ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda ve Kötekli Mahallesi'nde toplananlar, 10'dan geriye doğru sayarak sevdikleriyle yeni yıla girmenin sevincini yaşadı.

Kötekli Mahallesinde belediye tarafından düzenlenen yeni yıl partisinde ses ve ışık gösterileri, kar spreyi, varil ve ateş yakımı yapılırken çevredekilere kestane, Osmanlı macunu ve pamuk şeker dağıtıldı.

İlçe sakinleri müzikler eşliğinde eğlendi.

Muğla Vali Vekili Ali Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu öğrencilerin yoğun olduğu Menteşe Kötekli Mahallesi ve Ula'nın "Sakin Kent" unvanlı Akyaka Mahallesi'nde denetim yaptı.

Muğla protokolü Menteşe'deki Aydın giriş noktasındaki uygulama noktasında görev yapan emniyet personelinin de yeni yılını kutladı.

Ula'nın Akyaka Mahallesi'nde de yeni yıl programı yapan işletmeleri denetleyen Tuğgeneral Gemalmaz ve İl Emniyet Müdürü Dilberoğlu'nu Akyaka'daki bir otel işletme sahibi çiçekle karşıladı. Vatandaşların yeni yılını kutlayan Gemalmaz ve Dilberoğlu, yeni yılın huzur ve güven içinde karşılanması için Muğla genelinde gece boyunca ekiplerin denetimlerini devam edeceğini açıkladı.

Yeni yıl kutlamaları

Yeni yıl kutlamaları

Yeni yıl kutlamaları

Yeni yıl kutlamaları

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2022, 11:01

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER