Muğla'daki Çocuk Şenliği’nde Hem Çocuklar Hem de Yetişkinler Gönüllerince Eğlendi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öncülüğünde, MSKÜ öğrenci topluluklarının yoğun desteğiyle; Muğla Valiliği, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Muğla Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğünün katkılarıyla “MSKÜ Çocuk Şenliği” düzenleniyor.

Muğla'daki Çocuk Şenliği’nde Hem Çocuklar Hem de Yetişkinler Gönüllerince Eğlendi

Şenliğin açılışına Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan, protokol üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve çocuklar katıldı.

5 gün boyunca farklı etkinliklerin eşzamanlı olarak yapılacağı bir çocuk haftası olarak tasarlanan ve Türkiye’de ilk defa bir Üniversite ev sahipliğinde organize edilen Çocuk Şenliği, 16-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında 10.00 ile 20.00 saatleri boyunca MSKÜ yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Menteşe'deki özel eğitim kurumlarında eğitim gören çocuklar ile MSKÜ öğrenci topluluklarının destek verdiği Çocuk Şenliği’nde, özel eğitim kurumlarında eğitim gören çocuklar müzik eşliğinde hünerlerini sergiledi.

Şenlik çerçevesinde unutulmaya yüz tutmuş çember çevirme, topaç atma, ip atlama gibi geleneksel çocuk oyunları hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından oynandı.

Kaynak: Bultenler

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 17:23

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});