Muğla Diyanet-Sen Başkanı: “Diyanet De Başkanımız Da Yalnız Değildir”

Diyanet İşleri Başkanının Ayasofya Cami'nin açılışında Atatürk'e lanet okuduğu iddialarına Diyanet-Sen Muğla Şube Başkanı Ali Yılmaz tepki gösterdi.

Muğla Diyanet-Sen Başkanı: “Diyanet De Başkanımız Da Yalnız Değildir”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılışında Atatürk'e lanet okuduğu iddia edilerek linç kampanyası başlatılmasına Diyanet-Sen Muğla Şube Başkanı Ali Yılmaz tepki gösterdi.

Dr. Ali Erbaş hakkında kasıtlı olarak karalama kampanyası başlatıldığını belirten Diyanet-Sen Şube Başkanı Ali Yılmaz, “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden ibadete açılması kararlaştırılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ilk Cuma Namazı Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Erbaş'ın kıldıracağının açıklanması ile birlikte sosyal medya üzerinden linç kampanyaları da maalesef hız kazandı. Genelde dış kaynaklı ve sahte hesaplardan yürütülen linç kampanyasına içerden de bazı çevreler sosyal medya platformlarından destek oldu. Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasını bir türlü içlerine sindiremeyenler Diyanetimize, Diyanetimizin başkanına saldırı dilini kullanarak karalama kampanyasına girişmişlerdir. Özellikle sosyal medya mecralarında hakkında karalamaya yönelik etiketler açılan Dr. Ali Erbaş hocamızda Diyanetimizde sahipsiz değildir, yalnız değildir” dedi.

Yılmaz, “Bizim medeniyetimiz, vakıf medeniyetidir. Selçuklulardan, Osmanlıya sayısız vakıflarımız, vakfiyelerimiz vardır. Vakfiyelerin sonundaki bedduayı bilmeyen yoktur. Sayın Erbaş'ın Cuma hutbesinde herkes tarafından bilinen bu bedduayı okuyarak vakıf malının amacı dışında kullanılamayacağını vurgulamasını başka türlü yorumlamak iyi niyet sınırlarını aşan kasıtlı bir karalamanın ta kendisidir. Üstelik bu sadece Ayasofya ile ilgili değil, tüm vakıf malları için geçerlidir. Bunu milletimize Diyanet İşleri Başkanımızın hatırlatması kadar doğal ne olabilir” dedi.

İHA

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7