Muğla İl Müftüsü Çapçı'dan Vatandaşlara Uyarı

Muğla İl Müftülüğü tarafından Ramazan Ayı öncesi basın ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı bu yıl Ramazan Ayı temasının 'Ramazan ve Doğruluk' olduğunu söyledi.

Muğla İl Müftüsü Çapçı'dan Vatandaşlara Uyarı

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Ramazan Ayına yaklaşmanın sevinç ve heyecanı içerisinde olduklarını ifade ederek, 1 Nisan Cuma akşamı kılınacak ilk teravih namazının ardından 2 Nisan Cumartesi günü tutulacak ilk oruç ile Ramazan ayına girileceğini belirterek, "Rahmet ve yardımlaşma ayına yaklaşmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Pandemi sürecinde Covid-19 nedeniyle teravih namazlarını kılamamıştık. Yarın hep birlikte ilk teravih namazlarımızı kılacağız. Cumartesi günü de ilk oruca niyetleneceğiz. Ramazan Ayında bu yıl toplumda farkındalık oluşturmak için 'Ramazan ve Doğruluk' temasını kullanıyoruz. Doğruluk bireysel ve toplumsal hayatta güveni temsil eder. Birlik ve beraberliği güçlendirir" dedi.

"BELİRTİ GÖSTEREN VATANDAŞLARIMIZA CAMİLERE GELMEMELERİNİ, NAMAZLARINI EVLERİNDE KILMALARINI RİCA EDİYORUM"

Çapçı, "Tarihi Kurşunlu Cami ibadete açıldı. İnşallah yarın Cuma Namazı sonrası ikramlarımız olacak. Muğla merkez ve ilçelerimizde bütün camilerimiz namaza hazır. Belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. Hastalık belirtisi gösteren vatandaşlarımıza da bir uyarıda bulunmak istiyorum. Belirti gösteren kardeşlerimizin camilere gelmemelerini, evlerinde namazlarını kılmalarını rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

Toplantı, basın mensuplarının sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

Kaynak: AltarZeyhan

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});