MUĞLA İTFAİYESİ YAZ MEVSİMİ BOYUNCA 1606 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, yaz mevsimi boyunca il genelinde çıkan 1606 itfai olaya müdahale etti.

MUĞLA İTFAİYESİ YAZ MEVSİMİ BOYUNCA 1606 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, yaz mevsimi boyunca il genelinde çıkan 1606 itfai olaya müdahale etti. Muğla genelinde 13 ilçe ve 38 itfaiye noktasında hizmet veren 505 itfaiye personeli, toplam 143 araçla gece gündüz tetikte bekliyor.

Muğla'nın yüzde 68'inin ormanlarla kaplı olması, yaz aylarında çıkan yangınların verdiği zararı katlıyor. Bu durumun önüne geçmek için mücadele eden Muğla Büyükşehir İtfaiyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sağladığı araç ve malzeme desteği sayesinde, 128 orman köyüne yangın tankeri dağıttı.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ 1606 OLAYA MÜDAHALE

Muğla Büyükşehir İtfaiyesi, Haziran-Eylül ayı arasında 783 ot-çöp- anız yangını, 95 orman yangını, 31 su baskını, 248 hayvan kurtarma, 163 trafik kazası kurtarma, 18 odun, kömür, depo, 66 araç, 59 ev, 47 iş, 2 gemi, tekne, 94’de diğer yangınlar olmak üzere 1606 itfai olaya müdahale etti.BAŞKAN OSMAN GÜRÜN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, Muğla’nın coğrafi yapısı, doğal güzellikleri ile korunması gereken bir inci olduğunu belirtti.


Başkan Gürün; “Muğla etrafı denizlerle çevrili, 1480 km kıyı şeridine sahip, yüzde 68’i orman, endemik bitkileri ile eşsiz şehirlerimizden biri. Özellikle yaz aylarında artan nüfusu, yerli ve yabancı misafirlere ev sahipliği yapan Muğlamız hassasiyetle korunması gereken bir incimiz. Yazın artan sıcaklıklar, insanoğlunun dikkatsizliği, tarlalarda bilinçsiz anız yakmalar ve daha birçok sebeple ne yazık ki büyük orman yangınları yaşadık. Ciğerlerimizi yakan bu orman yangınlarına Orman, Büyükşehir ekipleri iş birliği ile gerekli müdahaleler yapılarak bu felaketlerden en az zararla çıkılması için uğraşıldı. Dalaman-Fethiye, Milas, Bodrum ve diğer ilçelerimizde Haziran ve Eylül ayı içerisinde büyüklü küçüklü 95 orman yangını meydana geldi.

Büyükşehir ekipleri olarak var gücümüzle mücadele ettiğimiz orman yangınlarının şehrimizde, ülkemizde bir daha yaşanmaması için gerekli dersler çıkarılmalı, vatandaşlarımız bilinçlendirilmeli en önemlisi de yangınla etkin mücadele için gerekli tedbirler alınmalıdır. Yangınlara karşı büyük bir özveri ile çalışan tüm ekiplere ve Büyükşehir İtfaiye teşkilatımıza ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 11:30

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7