Muğla Kadın Meclisi "1 Mayıs" Videosu Yayınladı!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kadınlara çağrıda bulundu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kadınlara çağrıda bulundu. Yeni tip koronavirüs nedeniyle meydanlarda kutlanamayan ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle etkinliklerin yapılamadığı 1 Mayıs'ta tüm illerdeki kadınlar hazırladıkları videoyla Emek ve Dayanışma Bayramı'nı kutladı. 

"İşçiler için Ücretli İzin Kadınlar için 6284 Hayat Kurtarır"

Kadın Meclisleri yayınladıkları videolarda eşit işe eşit ücret, kadınların ekonomik yaşamda görünür hale gelmesi, işçiler için ücretli izin ve kadınlar için İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un etkin uygulanması için çağrıda bulunarak seslerini duyurdu.

Kadınların bu talepleri ise sosyal medyada #Koronalı1MayıstaKadınlar etiketiyle paylaşıldı. Muğla Kadın Meclisi de bir video hazırlayarak özellikle koronavirüs nedeniyle tüm aile bireylerinin evde kaldığı bu günlerde kadınların ev içi şiddete daha çok maruz kalması ile ortaya çıkan kadına şiddet verilerinin artmasına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 14:15

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1