MUĞLA ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Muğla Ülkü Ocakları tarafından Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek için basın açıklaması yapıldı.

MUĞLA ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı Fırat'ın doğusu Suriye'nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na Muğla Ülkü Ocakları destek açıklaması yaptı. Muğla Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel; "Yüzyıllardır kardeşçe yaşayan evlatları düşman etmeye çalışan, çocukları dağa kaçıran alçak teröristlerin sözcüleri iyi bilmelidirler ki, Büyük Türk Milleti sözünüzü kesecek, Milli hassasiyetini gösterecek, sizleri o çok sevdiğiniz dağlara mühürleyecektir" dedi.ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE DESTEK VERDİ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesinde yapılan basın açıklamasına, Muğla Ülkü Ocakları Başkanlığı bünyesinde toplanan çok sayıda üniversite öğrencisi, Türk Bayrağı açarak destek verdi. Muğla Ülkü Ocakları başkanı Burak Demirel, yaptığı basın açıklamasında:

"Türkiye Cumhuriyeti, Fırat'ın doğusunda emperyalist güçlerin desteği ile yuvalanmış, bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden, hain bölücü terör örgütlerini, yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek, bölgeden temizlemek ve Suriye hududumuzda güvenli bölge oluşturmak üzere mensubu olmaktan gurur duyduğumuz şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatmış olduğu, Barış Pınarı Harekatıyla, kutlu bir sefere çıkmıştır."TÜRK MİLLETİ BÜYÜK BİR VAROLUŞ MÜCADELESİNİN TAM ORTASINDADIR"

Terör örgütlerinin belinin kırılması, Türkiye'yi kuşatma ve kundaklama niyetine haiz mihrakların oyunlarının bozulması artık kaçınılmaz bir mecburiyettir. Türk milleti ihmal ve inkarı mümkün olmayan büyük bir varoluş mücadelesinin tam ortasındadır. Ülkücüler bu mihvalde Devletinin ve Şanlı Ordusun bir neferi ve daimi destekçisidir. Yüzyıllardır kardeşçe yaşayan evlatları düşman etmeye çalışan, çocukları dağa kaçıran alçak teröristlerin sözcüleri iyi bilmelidirler ki, Büyük Türk Milleti sözünüzü kesecek, Milli hassasiyetini gösterecek, sizleri o çok sevdiğiniz dağlara mühürleyecektir. Tarihi şan ve şerefle dolu ordumuz ecdadının izinde yürüyerek, binlerce kilometre uzaktan gelip bölgesi ateş çemberine alan emperyalist güçlerin hamiliğini yaptığı terör örgütlerinin başını ezecek, İhanetin tam ortasına Türk mührünü vuracaktır. Biliyoruz ki bu güç ve kudret damarlarındaki asil kan ve çelik bileklerinde mevcuttur.

"FETİH HIRSI OLANIN DEĞİL, AŞKI OLANIN NASİBİDİR"

Milli Şairimiz Mehmet Akifin Dediği gibi, 'Fetih hırsı olanın değil, aşkı olanın nasibidir. Aşkımız vatan, aşkımız insan, aşkımız nizamdır. Türk milleti terörle yaşamaya alışmayacak, bu zillete asla tahammül etmeyecektir. Cenabı Allah Barış Harekatında görev alan şanlı ordumuzu korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz ve dualarımız Türk ordusuyladır. Allah Türk'ü korusun, Allah Türk'e yar olsun. Ne mutlu Türk'üm Diyene" ifadelerini kullandı.

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1