Muğla’nın Ürünleri, Üretici Fiyatlarıyla Satışta

MUTSO’nun hayata geçirdiği Zeytinpark’ta, Muğla’nın 13 ilçesine ait coğrafi işaretli ve yöresel ürünler, tüketiciye, üretici fiyatları  ile sunuluyor.

Muğla’nın Ürünleri, Üretici Fiyatlarıyla Satışta

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Muğla’nın coğrafi işaretli ve yöresel ürünlerinin markalaşma çalışmalarına destek vermek ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Temmuz  2020’de MUTSO Zeytinpark’ı hayata geçirdi. Muğla- İzmir Karayolunda, Yatağan-Bodrum kavşağında faaliyete başlayan MUTSO Zeytinpark’ta Muğla’nın 13 ilçesine ait coğrafi işaretli ürünler başta olmak üzere, bölgeye özgü yöresel ürünlerin de tanıtımı ve satışı gerçekleştirilmekte. Kar amacı güdülmeyen işletmede, ürünler üreticilerin satış fiyatlarıyla satılmakta.

Kış sezonunda 08.00- 19.30 hizmete açık olan MUTSO Zeytinpark’ta, zeytin ve zeytinyağı çeşitleri, bal çeşitleri ve arıcılık ürünleri, Muğla Göce Tarhanası, erişte, börülce, Gökova Susamı, Kavaklıdere Cevizi, Ula Sarımsağı, Dalyan Nar Suyu, Muğla Sucuğu ve Kavurması, Datça Bademi ve badem ürünleri, sabun ve kolonya ürünleri, el dokuma ürünler yer almakta. Ziyaretçiler yöresel ürünlerin yanısıra asırlık zeytin ağaçlarının altında dinlenebilir, tost, saç böreği (gözleme) ve kahvaltı seçenekleri ile yöresel ürünlerin lezzetine bakabilirler.

Kaynak: Bultenler

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 16:18

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});