OSMAN GÜRÜN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yayımladığı kutlama mesajı ile 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutladı.

OSMAN GÜRÜN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yayımladığı kutlama mesajı ile 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutladı.

Başkan Osman Gürün, 19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik" ve "Mareşallik" unvanının verilmesinin 98. yılında ve Gaziler Günü'nde ülkelerinin toprakları için canını hiçe sayan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve şükranla andığını belirtti. 

"GAZİLİK VE MAREŞALLİK" UNVANI ONA OLAN GÜVENİN, BAĞLILIĞIN, SEVGİNİN BİR GÖSTERGESİDİR

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yayımladığı mesajda; "Dünya ve Türkiye tarhinin en önemli savaşlarından "En uzun Meydan Muharebesi" olarak tarihe geçen ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hattı müğdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatanır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanı ile ıslanmadıkça terk olunamaz." emrini verdiği Sakarya Meydan Muharabesi'nden sonra Atatürk'e Anadolu halkının sesi ve fikri olan TBMM tarafından "Gazi ve Mareşallik" unvanı verildi. Atatürk'ün askeri dehası ve ileri görüşlülüğü Türk Milleti'nin güveni, özverisi, fedakarlığı ile Sakarya Savaşı'ndan sonra Türk ordusu bir daha geri çekilmemiş, Büyük Taarruz ile düşmanı yurttan atarak bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Kazandığı zaferler, ileri görüşlülüğü, gerçekleştirdiği devrimlerle bugünlerimize ışık tutan, bizlere yol gösteren Ata'mıza milletinin verdiği unvanlardan "Gazi ve Mareşallik" ona olan güveninin, bağlılığın, sevgisinin bir göstergesidir." ifadelerini kullandı."GAZİLERİMİZ YAŞAYAN, ŞEHİTLERİMİZ YAŞATAN KAHRAMANLARIMIZDIR"

19 Eylül'üm aynı zamanda bu ülke için canını hiçe sayan, kahraman gazilerimizin de günü olduğunu belirten Osman Gürün, "Gazilerimiz yaşayan, şehitlerimiz yaşatan kahramanlarımızdır." dedi. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün sözlerini şu şekilde tamamladı; "Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı, bütünlüğü, birliği için hangi görevde olursa olsun canı pahasına mücadele eden gazilerimiz bu ülkenin yaşayan, vatanı için canını feda eden her şehidimiz de yaşatan kahramanlarımızdır. Ülkesinin bağımsızlığı, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını hiçe sayan başta Gazi Musta Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi 19 Eylül Gaziler Günü'nde bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de fedakarlıkları için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." 

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7