SICAK HAVADAN BUNALAN MUĞLA DENİZDE SERİNLEDİ

Muğla'da sıcak havayı fırsat bilenler, denizde yüzmenin keyfini çıkardı. Muğla'da da yerli ve yabancı turistler, sahillerde yoğunluk oluşturdu. 

SICAK HAVADAN BUNALAN MUĞLA DENİZDE SERİNLEDİ

Muğla'da sıcak havayı fırsat bilenler, denizde yüzmenin keyfini çıkardı. Muğla'da da yerli ve yabancı turistler, sahillerde yoğunluk oluşturdu. 

Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının ise 28 derece ölçüldüğü Muğla'da, tatilciler serinlemek için sahillere akın etti. Ula ilçesinin "Sakin Kent" unvanına sahip Akyaka Mahallesi yakın illerden gelen turistlerle doldu. Halk plajında güneşin ve denizin keyfini çıkaran tatilciler, serinlemek için sık sık denize girerken, kimileri de Akyaka'dan kalkan günübirlik tur tekneleriyle Gökova Körfezi koylarında gezintiye çıktı.

Hava sıcaklığının 41, deniz suyu sıcaklığının da 24 derece ölçüldüğü Marmaris'te turistler Marmaris Belediyesi Halk Plajı, Uzunyalı, Turunç ile İçmeler sahillerini doldurdu.  Turistler denize girip serinledi, kumsalda güneşlendi, su sporları yaparak eğlendi. Cadde ve sokaklarda sakinlik gözlenirken, su parklarında ve sahillerdeki işletmelerde yoğunluk yaşandı. Marmaris Körfezi'nde adrenalin sevenler deniz paraşütüyle uçtu ve jet-skiye bindi.  

BODRUM VE FETHİYE 

Tatil için Bodrum'u tercih edenler Gümbet, Bitez, Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı. İlçede sahil kesiminde hareketlilik yaşanırken, sıcak hava nedeniyle cadde ve sokakların sakin olduğu görüldü. Güvercinlik Mahallesi'ndeki otellerin sahillerinde de yoğunluk gözlendi. Bazı tatilciler, yatlarla koylara açılarak serin sularda denize girmeyi tercih etti. Fethiye ilçesinin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belceğiz Plajı'nda da vatandaşlar denize girmeyi ve kumsalda güneşlenmeyi tercih etti. Macera tutkunları Babadağ Hava Sporları Rekreasyon Merkezi pistinden yamaç paraşütüyle havalanarak, Ölüdeniz'in eşsiz manzarasını izleme fırsatı buldu.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7