TÜROB'da Thomas Cook’un Ardından Yeni Adım

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ile Jet2.com ve Jet2holidays, İstanbul’a tatil paketleri ve uçak seferleri düzenlemesi konusunda çalışma başlatacak. 

TÜROB'da Thomas Cook’un Ardından Yeni Adım

Dünyanın en eski seyahat acentesi Thomas Cook'un iflasından en çok etkilenecek ülkelerden olan Türkiye, söz konusu iflasın etkilerini azaltmak için yeni adımlar atıyor. Türkiye Otelciler Birliği'nden (TÜROB) yapılan açıklamaya göre İngiltere'nin önde gelen tur operatörü ve hava yolu şirketlerinden Jet2.com ve Jet2holidays ile Türkiye için yeni tatil paketleri oluşturulması konusunda çalışma başlatılacak.

TÜROB’dan yapılan açıklamada, tarafların Madrid’de devam FITUR 2020 Turizm Fuarı kapsamında bir araya geldiği belirtilerek, “Thomas Cook’tan boşalan kapasiteyi doldurmak üzere 2020 yaz sezonunda çok büyük bir atakla Dalaman, Bodrum, Antalya ve İzmir’e iki kat artışla yaklaşık 850,000 kişilik uçak kapasitesi planlaması yapan İngiliz şirketin Türkiye planları konuşuldu. Toplantıda, İstanbul için kısa şehir turları ve tatil paketleri ile uçak seferleri düzenlemesi konusunda TÜROB ve Jet2holidays arasında çalışma başlatılması kararlaştırıldı” denildi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1