Vali Civelek Başkanlığında Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında okullarda güvenli ortamın sağlanması amacıyla 2019-2020 Okul Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Civelek Başkanlığında Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin artırılması amacıyla 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra; Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Olcay ve Ayhan Yazgan, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, ilgili kurum amirleri, 13 ilçeden Temel-Ortaöğretim Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ile Güvenli Eğitim Koordinatörleri katıldı.

Okullarda ve okul çevrelerinde güvenliğin sağlanmasına yönelik tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında okulların ve öğrencilerin güvenliği, bağımlılıkla mücadele, eğitim kalitesinin arttırılması, okul servis araçları, okul sağlığı ve kantin denetimleri gibi konularda alınacak tedbirler ile paydaş kurumlarla yürütülecek ortak çalışmalar ele alındı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler ve paydaş kurumlarla gerçekleştirilen faaliyetler hakkında katılımcılar bilgilendirildi. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından okul çevrelerinde yürütülen ve alınan güvenlik tedbirleri hakkında sunumlar gerçekleştirildi. Toplantı, gündemi oluşturan konuların değerlendirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7