Vali Orhan Tavlı'dan 10 Kasım Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü sebebi ile mesajını yayımladı.

Vali Orhan Tavlı'dan 10 Kasım Mesajı

Vali Tavlı'nın mesajı şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, İlk Cumhurbaşkanımız, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyoruz.

Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.

Bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun."

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 10:55

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER