Yangınla Mücadele Eden Gönüllüler Tek Çatıda Toplanıyor

Muğla’da Temmuz ve Ağustos aylarında Marmaris, Bodrum, Milas, Yatağan, Kavaklıdere, Menteşe, Köyceğiz ve Seydikemer ilçelerinde çıkan orman yangınlarında 51 bin 400 hektar ormanlık alan, 8 bin hektar da tarım arazisi zarar görmüş, özellikle halkın ve gönüllülerin mücadelesi büyük takdir toplamıştı. Yangınların ardından gönüllüler tarafından Gönüllü Arama Kurtarma Derneği Muğla Birimi kuruldu. Olumsuz durumlara karşı vatandaşların eğitimli ve tecrübeli olmasının önemine yönelik kurulan dernek, gönüllülere eğitim verecek.

Yangınla Mücadele Eden Gönüllüler Tek Çatıda Toplanıyor

Gönüllü Arama Kurtarma Derneği Muğla Birimi tarafından yapılan açıklamada, "Hepimizin bildiği gibi 2021'in yaz aylarında bütün bölgemizi etkileyen büyük çaplı bir afeti hep birlikte yaşadık. Ormanlarımızı, canlılarımızı, insanlarımızı etkileyen yangınlarda hep birlikte canla başla mücadele ettik. Hepimize bir kez daha büyük geçmiş olsun. Böyle büyük çaplı bir afet her ne kadar canımızı çok yaktıysa da hem doğada hem de toplumsal hayatlarımızda yaşanabilecek, gerek coğrafi koşullarla gerekse zamanla yarışılan bütün olumsuz durumlara karşı vatandaşlar olarak eğitimli ve tecrübeli olmanın önemini anlamış bulunmaktayız" denildi.

"MUĞLA'YA FAYDALI OLMAK İSTEYEN HERKESİN KATILIMINA AÇIĞIZ"

Açıklamanın devamında ise, "Bu ihtiyaç doğrultusunda Muğlamızın farklı yerlerinden gönüllüler olarak afet alanlarında bir araya geldiğimiz Nak Arama Kurtarma Derneği'nin Muğla birimini kurarak bu ailenin bir parçası olmaya karar verdik ve böylelikle "Nak Arama Kurtarma Derneği Muğla Birimi"ni oluşturduk. Bundan sonraki süreçte dernek üyeleri olarak alacağımız eğitimler ve katılacağımız tatbikatlarda olabilecek her türlü olumsuz duruma karşı eğitimli, tecrübeli ve hazırlıklı olacağız. Derneğimiz Muğlamıza faydalı olmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Eğitimlerimizle ilgili bilgi almak ve bize katılmak için iletişime geçebilirsiniz. Bizlere hiç ihtiyaç olmaması umuduyla, Muğlamıza hayırlı olmasını diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 16:46

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER