Milli Eğitim bakanlığı tarafından Dalaman’a Fen Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi yapımı planlanıyor. Yapılması planlanan Fen Lisesi’nin ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin yerinde inceleme yapmak ve bilgi almak için Milli Eğitim bakanlığı yetkilileri Dalaman’a geldi. Dalaman’a gelen bakanlık yetkilileri ilk önce yapılması planlanan lisenin yerinde incelemelerde bulundular. Bakanlık yetkilileri daha sonra Dalaman Belediyesi’nde Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya katıldı. Toplantıda Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen’de bulundu.

ÜMİT ÖZDAĞ 16 YIL SONRA TÜRKİYE'DE OLACAK SURİYELİ SAYISINI AÇIKLADI ÜMİT ÖZDAĞ 16 YIL SONRA TÜRKİYE'DE OLACAK SURİYELİ SAYISINI AÇIKLADI

Dalaman’a yapılması planlanan 24 dersliği ve 100 yataklı pansiyonu bulunan Fen Lisesi’nin adı Dalaman Şehit Emre Kargın Fen Lisesi, 16 dersliği ve 3 atölyesi bulunan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin adı Dalaman Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olacak.