MİLYONLARIN GÖZÜ KABİNEDE! EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI İÇİN 12 BİN TL İHTİMALİ! MİLYONLARIN GÖZÜ KABİNEDE! EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI İÇİN 12 BİN TL İHTİMALİ!

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin 3 bin liraya çıkarılacağı haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Ancak pek çok emekli yüksek enflasyon nedeniyle bu artışı da yetersiz buldu. Yeni gelişmeye göre konuyla ilgili yeni bir düzenlemenin yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

İKRAMİYELERDE 2 BİN LİRA DAHA ARTIŞ

Dr. Şeref Oğuz, emeklilerin 3 bin liraya çıkarılan bayram ikramiyelerine yeni bir düzenleme yapılacağını öne sürerek konuyla ilgili çalışma yapıldığını söyledi.

Ekonomim'in aktardığına göre, Oğuz, hükümete yakın kaynaklardan edindiği  bilgileri paylaşarak "İkramiyenin artırılması konusunda çalışma yapılıyor. Tahminim 2 bin lira daha artış söz konusu olacak. Yani emeklinin bayram ikramiyesi 5 bin liraya çıkarılacak." dedi.

NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yapılacak yeni ikramiye artışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacağını söyleyen Oğuz, "Sanıyorum mart ayının ortasında seçimlere kısa bir süre kala bu açıklama yapılacak." dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi