İzmir'in Urla ilçesinde markette çıkan; bir kişinin bıçaklanarak öldürüldüğü kavga sanıkları üç kardeş hakkında "iştirak halinde kasten öldürme" suçlamasıyla müebbet hapis talebiyle iddianame düzenlendi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede olayın özetine, birbirlerinden şikâyetçi olan tarafların ve tanıkların ifadelerine yer verildi.

İddianamede, kavgada hayatını kaybeden Semih Kenan Köse'nin olayda yaralanan kız arkadaşı Sibel Kabadayı'nın "Önceden tanımadığı sanığın markette kendilerine laf attığını, diğer 2 sanığın da dahil olmasıyla büyüyen kavgada kendilerini korumak için bu kişilere şişe attığı" şeklindeki ifadeleri yer aldı. Sanıklar ise savunmalarında maktulün kendilerine laf attığını, maktulün kız arkadaşının da kendilerine hakaret ettiği ve saldırdığını iddia etti.

İRAN CUMHURBAŞKANI'NI TAŞIYAN UÇAK KAZA YAPTI İRAN CUMHURBAŞKANI'NI TAŞIYAN UÇAK KAZA YAPTI

"BIÇAĞIN ÜZERİNE DOĞRU DÜŞTÜ" SAVUNMASI

İddianamede, maktulün üzerlerine geldiğini iddia eden ve uyarı amaçlı elindeki çakıyı savurduğunu savunan sanık S.B'nin (33) "Maktul, bıçağın üzerine doğru düştü, bıçak karnına saplandı" ifadeleri de yer aldı.  Markete ait kamera görüntülerine ilişkin bilgilere de yer verilen iddianamede, sanıklar ve maktulün kız arkadaşının basit tıbbi müdahale ile giderilebilir biçimde yaralandığı belirtildi.

Cumhuriyet savcısı, sanıkların "iştirak halinde kasten öldürme" suçundan ayrı ayrı müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.  Sanıklara ayrıca iddianamede "kadına karşı kasten yaralama" suçundan da ceza istendi. Sanık S.B'ye "hakaret" suçlaması da yöneltilen iddianamede maktulün kız arkadaşı Sibel Kabadayı'nın ise "hakaret", "tehdit" ve "kasten yaralama" suçlarından cezalandırılması talep edildi. Sanıklar 29 Mayıs'ta hakim karşısına çıkacak.