Kayseri’de Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde dün açılan Gastronomi Günleri etkinliği renkli görüntülere sahne oluyor. Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası da, Cumhuriyet’in 100. yılında farklı bir etkinliğe imza atarken, 1 ton mantıyı 1 kazan içerisinde pişirerek dünya rekoru kırdı. Bir kaşığa 40’tan fazla sığan mantısıyla meşhur Kayseri’de hazırlanan 1 ton mantı vatandaşların ilgisini çekti. Onlarca vatandaş mantıyı yiyebilmek için sıra beklerken, pişirilen 1 ton mantı da kısa sürede bitti.

UÇAĞINI KAÇIRAN OYUNCU EMRE KINAY, HANGİ YETKİLİLERE NİÇİN ATEŞ PÜSKÜRDÜ? UÇAĞINI KAÇIRAN OYUNCU EMRE KINAY, HANGİ YETKİLİLERE NİÇİN ATEŞ PÜSKÜRDÜ?

"Dünya rekoru kırıyoruz"

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir, etkinlik hakkında bilgiler vererek, “Cumhuriyet’imizi 100. yılına yakışır şekilde bizler de oda olarak ’Bunu yaparsa Kayseri yapar’ dedik ve 1 ton mantıyı 1 kazanda pişirdik. Şu anda dünya rekoru kırıyoruz. Çok heyecanlıyız. Vatandaşlarımızın da çok teveccühü var. 3 gündür bu etkinlik için çalışıyoruz. Kayseri’mizin mantısını duyurabilmek için bu etkinliği yapmamız gerekiyordu. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yapılan Gastronomi Günleri’nde biz de Oda olarak bu etkinliği yaptık” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha