Haber 48

Kolon Kanserini Önlüyor

Kolon Kanserini Önlüyor
96 Okunma
12 Aralık 2018 - 21:05

Dünyanın neredeyse her yerinde bulunabilen çam fıstığı boyutu küçük olmasına rağmen tam bir besin deposu ve lezzetli bir besin. İşte sizler için çam fıstığının faydaları

  • Düşük Kolesterol : En büyük yararlarından bir tanesi kolesterolü azaltmasıdır. Özellikle metabolik sendroma sahip kadınların düzenli tüketimden sonra kolesterol düzeyince ciddi azalmalar görülmüştür.
  • Kilo Kontrolü: Düzenli kullananlar incelendiğinde ortalama ağırlıkları diğerlerine göre daha aşağıda olduğu saptanmış ve daha düşük bir insülin direncine sahip olduklarını da göstermiştir. Ayrıca güzel bir lif,kalsiyum ve malnezyum kaynağı olarak da karşımıza çıkmaktadır.
  • Düşük Kan Basıncı: Kan basıncını düşürmede önemli bir rol oynamaktadır. Bunun sebebi ise yüksek magnezyuma sahip olmasıdır.
  • Kemik Sağlığı: K vitaminini barındırması sebebiyle kemik sağlığına önemli katkısı bulunmaktadır.
  • Kolon Kanserinden Korunma: Magnezyum içermesi nedeniyle kanser riskini azaltmaktadır. Bir çam fıstığı porsiyonu günlük %18 magnezyum ihtiyacını karşılayacak değerlere sahiptir. 
  • Göz Sağlığı: Lahana gibi çam fıstığı da göz vitamini olarak adlandırılan lutein içermektedir. Lutein vucutta üretilmez dışarıdan besin yoluyla alınmalıdır.
KÖŞE YAZARLARI
Bu Site Muğla Web Tasarım tarafından yapılmıştır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haberayturk.com adresine aittir. Haberlerin ve görsellerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

DMCA.com Protection Status