31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kalırken MHP)'de Adana'nın Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe teşkilatlarında çok konuşulacak bir gelişme meydana geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Adana iline bağlı Karaisalı, Saimbeyli, ve Yumurtalık ilçe başkanlıklarının yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergiledikleri gerekçesiyle kapatıldığını açıkladı.

BAŞDANIŞMAN GÖREVDEN ALINDI

Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü'nün de başdanışmanlık görevinden aynı sebeple alındığını belirten Yalçın, Sözlü'nün merkez disiplin kuruluna sevk edildiğini ifade etti. 

MHP'li Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada konu hakkında şu ifadeleri kullandı.

"Yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergilemeleri nedeniyle Adana ilinin Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları kapatılmıştır. Aynı gerekçeyle, Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, başdanışmanlık görevinden alınmış olup, tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Kamuoyuna duyurulur."

KAYSERİ’DE EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ: PİLOTLAR ŞEHİT OLDU! KAYSERİ’DE EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ: PİLOTLAR ŞEHİT OLDU!

Kaynak: Haber Merkezi