İklim değişikliği, hızlı nüfus artışı, artan sanayileşme ve diğer çevre sorunlarıyla birlikte yaşamın kaynağı olan suyun ve dolayısıyla insanlığın geleceği tehdit altında. Türkiye su zengini bir ülke olmadığı gibi, aksine yılda 1.313 m3 kişi başı kullanılabilir su miktarı ile su stresi altındaki bölgeler arasında yer almakta. Su kaynaklarının korunması ve verimli kullanılmasına yönelik gerekli tedbirler alınmadığı takdirde, 2030 yılından itibaren Türkiye’nin su sıkıntısı yaşayan ülkeler arasında yer alması bekleniyor.

Bu kapsamda Fethiye İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından okullarda "Su Verimliliği Seferberliği" kapsamında; tatlı su kaynaklarımızın verimli kullanılması, tasarruflu su kullanımı, suyun kullanım alanları ve suyun korunmasına yönelik eğitimler veriliyor. Bu eğitimlerden birisi de Fethiye İlçe tarım ve Orman Müdürlüğü Personeli Ziraat Mühendisi Ümmü Sezer tarafından İnlice Ahmet Nazif Zorlu İlkokulu öğrencilerine verildi.

Eğitime 77 öğrenci ve öğretmenler katıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından proje kapsamında temin edilen boya setleri ve kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

FETHİYE'DEN ÖLÜDENİZ'E ULAŞMAK HİÇ BU KADAR ZOR OLMAMIŞTI! FETHİYE'DEN ÖLÜDENİZ'E ULAŞMAK HİÇ BU KADAR ZOR OLMAMIŞTI!