Haber 48

“ÖZEL ÖĞRENCİLER”İN ÇEVRE DUYARLILIĞI

“ÖZEL ÖĞRENCİLER”İN ÇEVRE DUYARLILIĞI
227 Okunma
10 Mayıs 2019 - 18:08

Muğla’nın Marmaris ilçesinde kendilerine “eko-tim” adını veren 16 özel öğrenci, okul çevresindeki sokak ve ormanlık alanda çöp topladı.

Beldibi Mahallesi’nde bulunan Beldibi Sıtkı Zaralı İlk ve Ortaokulu özel sınıf öğrencileri okul çevresindeki sokak ve ormanlık alanda ilk okul öğrencileri ve Marmaris Belediyesi temizlik ekipleriyle birlikte temizlik yaptı.

Kendilerine “Eko-tim” adını veren 16 özel sınıf öğrencisine öğretmenleri ve okul müdürü de eşlik etti.

Okul Müdürü Ali İhsan Damkacı, etkinlikle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, çevre bilinci çevre duyarlılığını özel öğrencilerin yanı sıra ilk okul öğrencilerine de kazandırmak için çok güzel bir etkinlik olduğunu söyledi.

Özel Eğitim Öğretmeni Kübra Çavuş ise okulun çevresindeki alanları güzelleştirmenin kendilerinin en önemli hedeflerinden biri olduğunu dile getirdi.

Özel sınıflarına çevre bilinci yerleştirmek için etkinliklerine diğer öğrencilerin desteğinin de anlamlı olduğunu aktaran Çavuş, “Özel Eğitim sınıfı olarak çevremizi güzelleştirmek için sürekli etkinliklerimiz oluyor. Çocuklarımızın çevre temizliğini öğrenmesi, bilinçli öğrenciler yetiştirmek amacımız. Temizlediğimiz sokakların yaşayanlarına da örnek olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift de özel çocukların okul çevresindeki sokakları temizlik projesine destek vermekten dolayı mutlu olduklarını, temizlik etkinliklerinde her zaman ellerinden gelen desteği sağladıklarını kaydetti.

Özel sınıf öğrencilerine Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de yol güvenliği sağlayarak destek oldu.

KÖŞE YAZARLARI
Bu Site Muğla Web Tasarım tarafından yapılmıştır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haberayturk.com adresine aittir. Haberlerin ve görsellerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

DMCA.com Protection Status